Bécshez igazán sok kötődése van a családnak.
Péter, mielőtt összeházasodtak Ilonával, itt dolgozott közel másfél évig.
De egy barátja segítségével a ’80-as években sokat vásárolt Ilona is Bécsben, hogy Magyarországon nem kapható alapanyagokat, de elsősorban italokat szerezzen be a Pierrot-ba.
Roy is sok történettel kötődik a városhoz.
Diplomája megszerzése után Bécsbe költözött és a Paybox.net AG mobilfizetési rendszer cégvezetője lett, hogy Európában elsőként hozzon létre mobilfizetési szolgáltatást. Sajnos a 2000-es dotcom lufi kirobbanásávál a bécsi projekt is befulladt. Véletlenek nincsenek, talán ha nem jön egy gazdasági válság és sikeres a Paybox, Ilona vágya teljesül és Roy soha nem csatlakozik a családi céghez…
A történet máshogy folytatódott, a Bécshez való kötődés azonban nem szűnt meg.
A Jamie Oliver éttermi franchise jogokat a Zsidai Csoport egész Közép-Európára kapta meg. A budapesti siker után a bécsi terjeszkedés tűnt triviálisnak.
Bécsben nem egyszerű éttermet nyitni, a bürokrácia sokkal keményebb, mint Magyarországon és új belépőként szinte lehetetlen működési engedélyt kapni. A piac komolyan szabályozott.
Végül hosszadalmas felújítás és kivitelezés után 2017. október 31-én nyitott meg az étterem.
De a “40 év, 40 történet” sorozatunk nem csak a hatalmas sikerekről szól.
Közel két év küzdelmes üzemeltetés után látni lehetett, hogy Budapestről irányítani egy ilyen nagy éttermet szinte lehetetlen. A család a megoldást kereste és egy helyi gasztronómiai csoport bevonása lett a megoldás: 2020. januárjában került sor a szerződés aláírására.
Ezzel nem csak egy nehézkes operációtól szabadult meg a Zsidai Csoport, de az akkor még nem látott, egész világra kiható Covid járvány is eggyel kevesebb helyen sújtott le a csoportra..
Az élet nagy játékos. Amit egyik nap kudarcnak élünk meg, lehet, hogy másnap már megkönnyebbülés.
Mi nagyon szerettük a Jamie Oliver’s Italian Wien éttermet, csodás art deco és a bécsi kávéházak inspirálta tereivel a legelegánsabb Jamie-étterem volt a világon.