De mégis mit érdemes, mit illik, és hogyan az eljegyzést követő időszakban? Természetesen ennek minden pontja rajtatok áll, azonban azt tudni érdemes, hogy a lánykérést számos hagyomány övezi, amelyet talán Ti is szeretnétek betartani. Ezeket vesszük most sorra, és néhány tippel is szolgálunk az eljegyzési vacsora megszervezésével kapcsolatban!
Az eljegyzés bejelentése
Ahogy megtörtént a lánykérés, természetes, hogy minél hamarabb minél több emberrel tudatni szeretnéd azt! Azonban a hagyomány szerint ezt az eseményt minden esetben a lány szüleivel kell legelőször megosztani, aztán következnek a vőlegény szülei, majd a közeli családtagok és barátok, akiket legalább telefonon, de inkább személyesen illik felkeresni a jó hírrel.
Az eljegyzési vacsora, vagy eljegyzési buli…
Bár a nagy döntésről általában pár nap alatt mindenki értesül, mégis sok pár szereti méltóképpen is megünnepelni ezt az alkalmat, egy eljegyzési vacsora keretén belül. Ezt az eseményt szűkebb családi körben szokás megtartani, de manapság már az sem ritka, hogy a baráti körnek a pár egy külön party-t ad az ünneplésre.
Hagyományosan az eljegyzési vacsorát a vőlegény szülei „adják”, ők hívják meg a mennyasszony szüleit otthonukba egy ünnepségre, de ma már igen ritka, hogy az ilyen eseményt otthon rendeznék meg. Sokkal elterjedtebb, hogy a fiatal pár egy rendezvényhelyszínt kibérelve ad party-t a rokonoknak és barátoknak, amely gyakran igen nagyszabású esemény, kvázi egy kisebb esküvővel is felér! Ha Ti is ilyen eseményt terveztek, IDE kattintva személyre szabott ajánlatot kaphattok a legnépszerűbb eljegyzési vacsora helyszíneinktől!
És hogy mi történik általában egy eljegyzési vacsorán? Az alábbiakban erről is olvahatsz…
Az eljegyzési vacsora menete – az érkezés
Az eljegyzési vacsorát a fiatal pár adja, így házigazdaként fontos, hogy ők már a helyszínen legyenek a Vendégek érkezése előtt. Hagyományosan „welcome drink-kel” és akár néhány falattal is köszönthetitek a Vendégeket, akik jó eséllyel apró ajándékokkal is kedveskednek majd az örömhír hallatán. Az ajándékokat ilyenkor érdemes egy asztalra gyűjteni, és az eljegyzési vacsorát nem megzavarni azok bontogatásával – hanem csakúgy mint az esküvőn, utólag köszönőlevéllel jelezni az ajándékozott számára, hogy megkaptátok a csomagot.
Az eljegyzési vacsora menete – az ültetés
A nagyobb létszámot számoló eljegyzési vacsorák esetében ugyan úgy, ahogy majd az esküvőn is lesz, érdemes ültetésrendet adni a vendégeknek, hogy mindenki könnyen és gyorsan megtalálja a helyét. Amennyiben szűk családi körben ünnepeltek és a rokonok már jól ismerik egymást, úgy ezt a lépést ki is hagyhatjátok.
Az eljegyzési vacsora menete – a „hivatalos” lánykérés
Bár ma már lánykérésként arra emlékszünk vissza szívesen amely kettesben történt partnerünkkel, a hagyományőrző családokban fontos lehet, hogy a vőlegény hivatalosan is kikérje a leányt. Az eljegyzési vacsora apropót szolgáltat erre, és rögtön az est elején érdemes a leendő apóstól elkérni lánya kezét, és igenlő válasz esetén a gyűrűhúzást is megismételhetitek, hogy mindenki részese legyen egy kicsit ennek a varázslatos pillanatnak.
Az eljegyzési vacsora menete – a köszöntők
A gyűrűhúzás után hagyományosan a köszöntők következnek. Ilyenkor általában az örömszülők és a legközelebbi barátok szólalnak fel röviden, amely után koccintással zárhatjátok az est hivatalos részét.