A világra szóló lakodalmak, a többszáz főt számoló esküvői mulatságok ideje lassan leáldozni látszik. Bár néhány évvel ezelőtt még minden lány arról álmodott hogy minél nagyobb szabású menyegzőt tarthasson, ma már sokkal nagyobb divatját élik a szűk családi körben tartott, kisebb létszámú esküvők. És hogy miért érdemes inkább ilyenben gondolkodnotok? Mutatunk 5 érvet!
#1 A kis esküvők szervezése könnyebb, ha szép helyszínt keresel
A szép esküvői helyszínekért hatalmas sorok állnak, főként a nagyobb helyszínekért. Azonban egy kisebb romantikus éttermet megszerezni sokkal könnyebb az általatok kiválasztott napra! Ha még nem találtátok meg a megfelelő esküvői vacsora helyszínt, IDE kattintva ismerhetitek meg a mi kedvenceinket.
#2 A kis esküvők szervezése könnyebb a vendéglista szempontjából
Bár elsőre úgy tűnhet, hogy a nagy esküvőre könnyebb összeállítani a vendéglistát – hiszen szinte mindenkit meghívtok – azonban az is sok buktatót rejt. A nagy esküvőről kihagyni valakit szinte biztosan sértődéshez vezet, pedig még ott is meg kell húzni valahol a határt! Ráadásul az ültetés egy akár többszáz fős eseményen komoly kihívásokat jelenthet…
Ezzel szemben egy kis esküvő esetében ezen nem kell gondolkodnotok. Mivel mindenki tudni fogja, hogy csak a legközelebbi hozzátartozók és barátok kerülnek meghívásra, kicsi az esélye hogy megsértetek valakit, és az ültetés is meglehetősen egyértelmű lesz!
#3 A kis esküvő meghittebb hangulatot, több élményt ad
Talán elsőre úgy tűnhet, hogy egy nagy esküvőn rengeteg élményben lehet részed, azonban a kis esküvők sem maradnak le ebből a szempontból. Míg egy nagy esküvő valóban kalandos lehet, addig a kis esküvőn azokkal szerzel élményt, akiket igazán szeretsz… Gondolj csak bele: kivel ünnepelnéd a legszívesebben életes Nagy Napját? Édesanyáddal és kedvenc nagyiddal, vagy a nagynéni szomszédjával?!
#4 Könnyebb a menü megtervezése
Az esküvői menü összeállítása annál nehezebb, minél többen vagytok – és szinte garantálható hogy valaki mégis elégedetlen lesz. Ételallergiák és ízlések kavalkádjára kell számítanod, ráadásul a távolabbi rokonokról ezeket talán nem is tudod! Egy kisebb létszámú esküvőn ezzel szemben a közeli rokonokhoz kell csak kicsit igazodnod, akikről valószínűleg pontosan tudod, hogy mit szeretnek és mit nem.
#5 A kis esküvő olcsóbb…
Végül de nem utolsó sorban a kis esküvő megszervezése sokkal kisebb költségkeretet igényel, ráadásul hatványozottan. Míg egy nagy esküvőn olyan dolgokra is kell költened amire talán először nem is gondolnál (pl.: ruhatárra), addig a kis esküvő viszonylag kiszámítható, és jobban kordában tudod tartani a költésed.