Mit jelent a tréning kifejezés, és hogyan érdemes megszervezni? Mutatjuk a tréningek legfontosabb tulajdonságait, szervezének lépéseit, előnyeit és mindent, amit a tréningekről tudni érdemes.
A tréning alapvetően egy képzési forma, amelynek keretén belül bizonyos ismeretanyagok, kompetenciák továbbítása a cél a résztvevők felé. A tréning keretén belül a tréner feldolgozza a birtokában lévő tudásanyagot, és azt átadja a résztvevők számára – ügyelve arra, hogy azok a későbbiek során a gyakorlatban is alkalmazni tudják a tanultakat.
Egy tréning a legtöbb esetben három fő ciklusból áll: a feldolgozott ismeretek átadása utána a tréningen részt vevők csapatmunjkában, a gyakorlatban is kipróbálhatják a tanultakat, amelyet a tréner ellemőriz, elemez és szükség esetén javaslatokat tesz a jövőre nézve. Ezen kívül a tréningek során gyakran van lehetőség a személyes kompetenciák elemzésére és feltárására is, amely nagyban hozzásegíti a trénert, hogy az anyagot a célközönség számára személyre szabottan adhassa át.
A tréning keretén belül általában kiscsoportos foglalkozásokat értünk (átlag 10-12 fő). Ennél nagyobb csapat esetében a kiscsoportos tréningre kidolgozott tudásanyag és feladatok nem működhetnek megfelelően, arra másik verziót szükséges készíteni. A tréning lényege ugyanis éppen az, hogy az adott tudásanyagot célzottan a személyiségre szabva adjuk át, a résztvevők aktívan tudjanak szerepelni, az esemény interaktív szerepet öltsön.
Éppen interaktivitása és kiscsoportos jellege miatt a tréning kifejezetten hatékony eszköz, jóval hatékonyabb mint az akár több 10-100 fős oktatások.
A tréning fontos része továbbá a visszacsatolás és a kérdezési lehetőség is.
Kértél már ajánlatot? Ne maradj le Budapest legjobb rendezvényhelyszíneiről – lépj kapcsolatba kollégáinkkal most!