Cége, munkatársai körében felmerült a kérdés, hogy érdemes lehet workshop-ot tartani? Ismerje meg pontosan mit takar a workshop kifejezés, és milyen alkalmakkor érdemes workshop-ot rendezni!
A workshop kifejezés jelentése: műhelymunka.
Workshop-ot cégek, munkahelyek, munkahelyi csapatok szoktak szervezni. Célja egy-egy felmerülő probléma vagy kérdés megoldása, a megoldási lehetőségek csapatban való kidolgozása. A workshop-on a csapat azon tagjai vesznek részt, akik a problémamegoldásban várhatóan szerepet fognak játszani, akik kellő szakértelemmel rendelkeznek hozzá.
Workshop-ot szervezni alapvetően az irodában is lehet, de egy sikeres workshop egyik alapfeltétele az inspiráló workshop helyszín kiválasztása, így érdemes lehet azt az irodától távol, akár egy bérelhető teremben vagy étteremben megtartani.
A workshop legfontosabb lépései:
- információgyűjtés és információmegosztás a csapat többi tagjával
- a közös célkizűtés(ek) meghatározása
- a csapat érveinek, veleményének, megoldási javaslatainak megosztása, konstruktív vita kialakítása
- a megoldási tervezet közös felépítése.
A workshop-ok egyik legnagyobb előnye, hogy a részt vevők ilyenkor csak és kizárólag az adott problémára fókuszálnak, a workshop célja ezek megoldása. Ekkor a munkatársak nem kalandoznak el, nem léphet be más feladat, mint a kitűzött cél elérési útjának felépítése.
A workshop-ot gyakran összekeverik az oktatásokkal, képzésekkel és tréningekkel, pedig valójában a céljuk teljesen más.
Kértél már ajánlatot? Ne maradj le Budapest legjobb rendezvényhelyszíneiről – lépj kapcsolatba kollégáinkkal most!